رانیتیدین و مرگ در کرونا | سرطان زایی رانیتیدین ها بررسی می‌شود

رانیتیدین و مرگ در کرونا | سرطان زایی رانیتیدین ها بررسی می‌شود

رانیتیدین و مرگ در کرونا | سرطان زایی رانیتیدین ها بررسی می‌شود

رانیتیدین و مرگ در کرونا | سرطان زایی رانیتیدین ها بررسی می‌شود

خیراندیش گفت: نتایج حاصل از آزمایش تمامی فرآورده‌های رانیتیدین موجود در بازار دارویی کشور به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،مهرناز خیراندیش، مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو اظهار کرد: همزمان با طرح موضوع وجود ناخالصی در فرآورده‌های رانیتیدین، سازمان غذاودارو طی ماه‌های گذشته، اقدامات لازم برای آزمایش تمامی نمونه‌ این دارو موجود در بازار دارویی کشور را انجام داده است و نتایج حاصل، به زودی اعلام می‌شود.

خیراندیش افزود: تمامی نمونه های فرآورده رانتیدین در کشور به منظور آزمایش میزان ناخالصی فراخوان و آزمایش‌های لازم روی این داروها انجام شده است.

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو ادامه داد: پس از اعلام نتیجه آزمایش‌ها، داروهایی که میزان ناخاصی نیتروزامین موجود در آن بیشتر از حد مجاز باشد، ریکال خواهد شد.

او با اشاره به اینکه آزمایش‌های لازم روی نمونه‌های ارسالی تمامی شرکت‌ها دوبار مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج آن در اسرع وقت اعلام می‌شود، گفت: براساس نتیجه ازمایش ریکال تمامی فروارده های رانی تیدین دارای ناخالصی به سرعت انجام می‌شود.

لازم ذکر است FDA از ابتدای ماه آوریل (۱۳ فروردین) تمامی شکل‌های داروی رانیتیدین را به‌دلیل احتمال وجود آلودگی از بازار جمع‌آوری کرده است.


رانیتیدین و مرگ در کرونا | سرطان زایی رانیتیدین ها بررسی می‌شود

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: براساس نتیجه ازمایش ریکال تمام فروارده های رانیتیدین دارای ناخالصی به سرعت انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: همزمان با طرح موضوع وجود ناخالصی در فراورده های رانیتیدین، سازمان غذا و دارو طی ماه‌های گذشته، اقدامات لازم برای آزمایش تمامی نمونه‌ این دارو موجود در بازار دارویی کشور را انجام داده است و نتایج حاصل، به زودی اعلام می‌شود.

مهرناز خیراندیش اظهار کرد: تمامی نمونه های فراورده رانتیدین در کشور به منظور آزمایش میزان ناخالصی فراخوان و آزمایش‌های لازم روی این داروها انجام شده است.

وی افزود: پس از اعلام نتیجه آزمایش‌ها، داروهایی که میزان ناخاصی نیتروزامین موجود در آن بیشتر از حد مجاز باشد، ریکال خواهد شد.

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه آزمایش‌های لازم روی نمونه‌های ارسالی تمامی شرکت‌ها دوبار مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج آن در اسرع وقت اعلام می‌شود، گفت: براساس نتیجه ازمایش ریکال تمام فروارده های رانیتیدین دارای ناخالصی به سرعت انجام می‌شود.

لازم به ذکر است FDA از ابتدای ماه آوریل (۱۳ فروردین) تمامی شکل‌های داروی رانیتیدین را به‌دلیل احتمال وجود آلودگی از بازار جمع‌آوری کرده است.

فروش مواد شیمیایی

شرکت بازرگانی سیگما ایران در زمینه واردات و فروش  کلیه مواد شیمیایی از برندهای شرکت سیگما،شرکت مرک آلمان، درحال فعالیت و خدمت به دانشجویان ، پژوهشگران و داروسازان و تولید کننده ها می باشد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *