فروش عمده مواد شیمیایی آزمایشگاهی با بهترین قیمت در ایران | سیگما ایران | نمایندگی سیگما آلدریچ

فروش عمده مواد شیمیایی آزمایشگاهی با بهترین قیمت در ایران

فروش عمده مواد شیمیایی آزمایشگاهی با بهترین قیمت در ایران

فروش عمده مواد شیمیایی آزمایشگاهی با بهترین قیمت در ایران :

 

فروش عمده مواد شیمیایی آزمایشگاهی توسط شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده صورت می‌گیرد و این شرکت‌ها سعی دارند مواد شیمیایی و آزمایشگاهی را با کیفیت بالا و درجه خلوص، قیمت مناسب و با در نظر گرفتن کلیه شرایط حمل و نگهداری در بین مراکز تحقیقاتی ذکر شده توزیع کنند .

مواد شیمیایی و آزمایشگاهی شامل مجموعه وسیعی از مواد اسیدی _ قلیایی _ نمک‌ها _ مواد آلی و معدنی _ بافرها و … می‌باشد که در مراکز بزرگ آموزشی و پژوهشی، دانشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و…کاربرد دارند. به دلیل اینکه این مراکز روزانه مقادیر زیادی از این مواد را در آزمایشات خود مصرف می‌کنند پس خرید و فروش عمده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی برای آنها از لحاظ زمانی و هزینه بصرفه خواهد بود. همچنین این مراکز به دنبال موادی با کیفیت بالا، دارای درجه خلوص و با قیمت مناسب می‌گردند.

لازم به ذکر است برخی مواد به علت کمیاب بودن دارای قیمت بالایی هستند ولی در صورتی که بصورت عمده خریداری شوند در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود و علاوه برآن نیاز به خرید دوباره در بازه زمانی کوتاه نیست پس از لحاظ هزینه حمل و نقل نیز کاهش میابد.

ویژگی‌های مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی و معرف ها شامل مواد با خلوص کافی برای استفاده در آنالیز شیمیایی، واکنش‌های شیمیایی یا تست‌های فیزیکی هستند. بصورت تخصصی تر IUPAC معرف را به عنوان ماده یا ترکیبی تعریف می‌کند که برای ایجاد یک واکنش شیمیایی و یا مشاهده تغییر در یک واکنش شیمیایی به سیستم اضافه می‌شود. اهداف تحلیلی مانند آنالیز شیمیایی، آزمایش فیزیکی یا آزمایش واکنش های شیمیایی است.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی از نظر میزان خلوص، مشابه مورد استفاده در صنایع غذا و دارو هستند اما مقدار آنها معمولا کم است، در صورتیکه مواد شیمیایی صنعتی بجز صنایع غذا و دارو که مقدارهایشان در مقیاس تناژ هستند درجه خلوص کمتری دارند و معمولا ارزان قیمت تر هستند، البته باز هم میزان خلوص ماده به صنعت مورد استفاده بستگی دارد که به ترتیب صنعت دارو، غذا، آرایشی و بهداشتی نیازمند مواد با درجه خلوص بالا هستند.

در زمان تهیه محلول ها و یا در هنگام استفاده ماده اولیه برای تولید انواع محصولات مانند دارو و آرایشی بهداشتی، ابتدا مصرف کننده ماده شیمیایی باید تصمیم بگیرد که میزان خلوص شیمیایی بر اساس استفاده مورد نظر چه مقدار باشد و گرید ماده را نیز در نظر بگیرد.

هفت گرید رایج در مواد شیمیایی

۱- درجه ACS) – American Chemical Society)

درجه ACS با استانداردهای خلوص تعیین شده توسط انجمن شیمی آمریکا (ACS) مطابقت دارد و بعضا بیشتر از آنهاست، این درجه از نظر مواد غذایی، مواد اولیه دارویی و دارو قابل قبول است و می‌تواند برای کاربردهای ACS یا برای روش های عمومی که نیاز به کیفیت دقیق و خلوص ۹۵ ≥ دارند استفاده شود.

۲- درجه USP) – United States Pharmacopeia)

درجه USP نیازهای داروسازی ایالات متحده (USP) را برآورده می‌کند یا فراتر می‌رود. این درجه برای استفاده از مواد غذایی، مواد اولیه دارویی یا دارو قابل قبول است. همچنین برای اکثر مصارف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما USP که استفاده می‌شود باید همیشه قبل از شروع بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که خلوص آن برای این روش مناسب است.

۳- درجه ( National Formulary) : (NF)

درجه NF و (USP – NF – USP) به طور مشترک یک کتاب از استانداردهای دارویی عمومی برای مواد شیمیایی و بیولوژیکی داروهای دارویی، مقدارهای دوز، داروهای ترکیبی، excipients، وسایل پزشکی و مکمل‌های غذایی منتشر کرده‌اند. لیست های مواد مورد نظر باید مورد بررسی قرار گیرند تا مشخص شود که کدام درجه مناسب است و یا در کدامیک از معیارهای معادل محسوب می‌شوند.

۴- درجه آزمایشگاهی : (Laboratory grade)

درجه آزمایشگاه رایج ترین درجه برای استفاده در برنامه‌های آموزشی است، اما میزان دقیق ناخالصی‌های آن ناشناخته است. در حالی که برای آموزش و آموزش های عالی استفاده می‌شود اما به اندازه کافی خالص نیست که برای مصارف صنایع مواد غذایی، دارویی یا درمانی استفاده شود.

۵- درجه خالص : (Purified grade)

درجه خالص یا عملی نیز گفته می‌شود، با هیچ استاندارد رسمی مطابقت ندارد. به اندازه کافی خالص نیست که در صنایع مواد غذای ، دارویی یا درمانی استفاده شود.

۶- درجه فنی : (Technical grade)

درجه فنی برای اهداف تجاری و صنعتی استفاده می‌شود . اما مانند بسیاری دیگر، به اندازه کافی خالص نیست که در صنایع مواد غذایی، دارویی یا درمانی استفاده شود.

۷- درجات ACS ، Reagent و USP-NF

به طور معمول معادل و قابل تعویض هستند اما تناسب همیشه باید قبل از استفاده تأیید شود. این کار را می‌توان با بررسی الزامات نظارتی قابل اجرا انجام داد.

شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی

شرکت سیگما آلدریچ و مرک دو شرکت بزرگ تولید کننده مواد شیمیایی و آزمایشگاهی هستند که اقدام به فروش عمده مواد شیمیایی کرده اند و محصولات خود را در سراسر جهان توزیع می‌نمایند تا در دسترس همگان قرار گیرد .

مواد شیمیایی شرکت سیگما آلدریچ

این شرکت در زمینه تحقیقات علمی ژنومیک، پروتئومیک، بیوتکنولوژی و توسعه دارویی کاربرد دارد و همچنین این شرکت طیف وسیعی از محصولات و فن آوری‌های توانمند را برای تحقیقات شیمیایی از جمله انواع کاتالیزورها (فلزی، غیر فلزی، کایرال )، حلال ها، آنتی بادی ها، معرف های بیوشیمیایی، بافرها، اسیدها و بازها را تولید می‌کند.

مواد شیمیایی شرکت مرک

محصولات شیمیایی تحقیقاتی شرکت مرک مانند آنتی بیوتیک ها، بافرها، مواد شوینده، رنگ ها و سوبستراها، مواد مخصوص آنالیز مانند پروب های خاص هدف، آنتی بادی ها، سنجش ها، معرف های وسترن بلات، مهار کننده و فعال کننده های مولکول کوچک، مکمل های کشت سلولی، معرف های خالص سازی پروتئین، ابزارهای زیست شناسی مولکولی و کیت های رنگ آمیزی می‌باشند.ایران مرک نمایندگی مرک آلمان : تلفن سفارش 09357007743

سیگما ایران نمایندگی سیگما آلدریچ : تلفن سفارش 09128308091